
- (067) 42-86-556
- Алмаз Клімат, м. Львів
- almazklimat@gmail.com
Навіщо потрібен рекуператор



Типи рекуператорів повітря

1. Пластинчастий рекуператор.
Cкладається зі спеціальних пластин, які об'єднані в цілісний куб. Зустрічні потоки повітря обмінюються температурою, не змішуючись. ККД пластинчастого рекуператора становить від 15 до 65%. Завдяки простій будові і низькій вартості він є досить поширеним. Недоліками цього типу рекуператорів є можливе обледеніння в холодну пору року, а також громіздкість конструкції.
2. Роторний рекуператор. Даний пристрій має роторний елемент, який виготовлений з металевих пластин. Ротор безперевно обертається в площині, причому одна його сторона контактує з припливними повітряними потоками, а інша - з витяжними. Таким чином здійснюється теплообмін між припливним і витяжним повітрям без його змішування. ККД роторних рекуператорів може досягати 80% і вони є найбільш популярними на сьогоднішній день.


3. Рециркуляційний водний рекуператор. За рівнем продуктивності цей пристрій не поступається пластинчастому рекуператору, але має деякі відмінності в конструктивному плані. Така система рекуперації має багато спільного з водяною системою опалення. Тут в якості теплообмінника може виступати вода або антифриз. Звичайна вентиляція забирає взимку до 30% коштів на опалення, а влітку до 70% бюджету на кондиціонування. Використання рекуператора повітря істотно зменшить витрати на кліматизацію квартири, забезпечить комфортний мікроклімат у приміщенні.
Рекуператори незамінні для власників кондиціонерів, адже ті не подають свіже повітря з вулиці, як багато хто думає, а лише охолоджують і очищують відпрацьоване повітря в приміщенні. Без провітрювання рівень кисню постійно падає, а через відкрите в режимі провітрювання вікно виходить і створена кондиціонером прохолода. Відповідно кондиціонер працює довше, рахунок за електроенергію зростає.
Рекуператори повітря - просте і ефективне рішення для організації децентралізованої енергозберігаючої вентиляції окремих приміщень, квартир, приватних будинків без використання громіздких повітропроводів.
Провітрювачі можуть працювати в таких режимах:
реверсний режим з регенерацією тепла;
витяжна вентиляція;
припливна вентиляція.
Якісний рекуператор потрібен всім, хто піклується про власне здоров'я і вміє розумно витрачати гроші!